Blog

Deel dit artikel via:
Blog

Landelijke dag tegen pesten

Flexibility Onderwijs Drenthe Overijssel steunt Stichting Veilig Onderwijs

Maandag 19-04-2021. Op deze landelijke dag tegen pesten vraagt Flexibility Onderwijs graag de aandacht voor Stichting Veilig Onderwijs. Een stichting die de sociale veiligheid op scholen wil bevorderen

15 april 2021 in Blog
Landelijke dag tegen pesten

Pesten is namelijk helaas nog steeds een ernstig probleem op veel scholen. We zien het nog steeds gebeuren op het schoolplein en met de komst van sociale media is het vaak niet meer goed zichtbaar voor zowel de docenten als voor de ouders. Na de herkenning van het probleem is het aangaan van een gesprek de juiste oplossing, maar hoe kunnen we het herkennen? Stichting Veilig Onderwijs snijdt dit gevoelige onderwerp aan en maakt het bespreekbaar voor schoolbesturen, docenten, en ouders.

Bij pesten wordt er vaak gekeken naar de twee partijen die erbij betrokken zijn, de pesteren het slachtoffer, maar hoe zit het met de omgeving waar het incident heeft plaatsgevonden? Bevinden er zich factoren die het incident heeft aangewakkerd en hoe voorkomen we dat het niet weer zal gebeuren?

De omgeving waar het incident vaak plaatsvindt bevindt zich in de meeste gevallen op het schoolplein of het klaslokaal. Een omgeving waarin de pestcultuur niet actief wordt aangepakt, wakkert de vervelende situaties aan waardoor waarschijnlijk incidenten onopgemerkt door kunnen gaan. De eerste stap is daarom het erkennen van een pestcultuur in de omgeving waar de leerlingen zich bevinden. Door aandacht te leggen oprespect naar elkaar en het motiveren van positief gedrag kunnen we onze leerlingen beschermen.

Ondanks het aanpakken van het pestgedrag op de scholen bevinden onze leerlingen zich tegenwoordig ook in een complexere omgeving waar het pestgedrag groter wordt. Namelijk de sociale platformen waar de leerlingen zich steeds vaker op een jonge leeftijd bevinden. Daar waar de volwassene geen grip heeft op de acties en uitingen wordt er een pestomgeving gecreëerd waar de leerling maar moeilijk uit komt.

bespreekbaar

Door het bespreekbaar te maken in zowel het team met de docenten, de ouders, maar vooral met de leerlingen kunnen we onze kinderen aanleren dat hulp vragen helemaal nietbeschamend is. Maar vooral laten merken dat ze gezien worden en dat er actief gewerkt wordt aan de pest omgeving waar ze zich in bevinden. Motivatie naar positief gedrag is hierin een hulpmiddel en wordt vaak ingezet op scholen.

Meer weten hoe jij de pestcultuur kan veranderen op jouw school? Ben je nieuwsgierig naar het creëren van beleid, uitvoering en controle op de uitwerking van een sociale veiligheidsplan op jouw school, voor jaren? Neem dan contact met ons op en wij brengen je graag in contact met Stichting Veilig Onderwijs. Of bezoek zelf Stichting Veilig Onderwijs > https://stichtingveiligonderwijs.nl

Deel dit artikel via:

Reageer op dit artikel


(max. 1000 tekens)

Wij maken op deze website gebruik van cookies om het gebruik van de website te vergemakkelijken, de prestaties en gebruikerservaring te verbeteren en we monitoren de technische werking van de website volledig anoniem. Om de relevantie van het aanbod op deze website en op websites van derden te verhogen vragen wij je toestemming door op akkoord te klikken. Klik op instellingen om aan te geven welke cookies je accepteert.

Lees ons privacy statement voor meer informatie.

Instellingen
Akkoord

Cookie instellingen

Wij maken op deze website gebruik van cookies om het gebruik van de website te vergemakkelijken, de prestaties en gebruikerservaring te verbeteren en we monitoren de technische werking van de website volledig anoniem. Om de relevantie van het aanbod op deze website en op websites van derden te verhogen vragen wij je toestemming door op akkoord te klikken. Klik op instellingen om aan te geven welke cookies je accepteert.

Lees ons privacy statement voor meer informatie.

Kies uw configuratie:
Standaard
Persoonlijk
We zorgen voor een veilig gebruik van onze website
De website werkt correct
We voorkomen dat je acties meerdere malen opnieuw moet uitvoeren
We monitoren de technische werking van de website volledig anoniem
We verzamelen informatie om de website te verbeteren op basis van prestaties
We verzamelen informatie om de relevantie en effectiviteit van campagnes te beoordelen
We passen de website aan met persoonlijke inhoud
We tonen relevante advertenties op andere websites
De website werkt zoals wij het bedoeld hebben
Standaard
Persoonlijk